Péče o pleť

Co je to ultrazvuková špachtle?

Ultrazvuková špachtle je zařízení, které využívá ultrazvukové vibrace pro hloubkové čištění pokožky, exfoliaci a vstřebávání kosmetických přípravků. Tento nástroj se skládá z kovové části, která je ve tvaru špachtle a je napojena na zdroj ultrazvukových vibrací. Ultrazvukové špachtle mohou být použity jak v profesionálních salonech, tak v domácích podmínkách.

Výhody ultrazvukové špachtle

Jaké má ultrazvuková špachtle účinky? Není divu, že je ošetření pleti pomocí tohoto nástroje vyhledávanou záležitostí. Použití ultrazvukové špachtle má hned několik výhod. Pojďme se na některé z nich podívat.

Čištění a exfoliace pokožky

Ultrazvukové vibrace špachtle pomáhají uvolnit a odstranit nečistoty, zbytky make-upu a odumřelé kožní buňky. Tím dochází k hloubkovému čištění pokožky a odhalení zářivější a zdravější pleti.

Zlepšení vstřebávání kosmetických přípravků

Ultrazvukové špachtle zvyšují průnik aktivních složek kosmetických přípravků do pokožky. To vede ke zlepšení účinnosti těchto produktů, vaše pleť dostane to, co si zaslouží.

Po kosmetickém ošetření ultrazvukovou špachtlí do pokožky proniká více aktivních látek.

Podpora cirkulace a regenerace pokožky

Ultrazvukové vibrace stimulují krevní oběh a lymfatický systém, což napomáhá regeneraci pokožky. To může přispět k redukci jizev, vrásek a dalších známek stárnutí.

Bezbolestné ošetření

Použití ultrazvukové špachtle je bezbolestné a šetrné k pokožce. To znamená, že je tento typ ošetření vhodný i pro citlivější pleť.

Jak správně používat ultrazvukovou špachtli?

Abychom získali co nejlepší výsledky při použití ultrazvukové špachtle, je důležité dodržovat následující kroky:

Příprava pokožky

Před použitím špachtle očistěte obličej od make-upu a nečistot. Poté si čistý obličej opláchněte vodou. Během celého procesu používání špachtle je důležité udržovat obličej vlhký. Namočte si proto žíňku nebo kosmetický tamponek do vody a během ošetření jím pleť průběžně potírejte.

Během ošetření ultrazvukovou špachtlí musí být pokožka neustále vlhká.

Použití špachtle

Zapněte ultrazvukovou špachtli a jemně jí přejíždějte o pokožce. Začnete od středu brady a postupujte ve směru k vlasové části obličeje. Postupně se tímto způsobem dopracujte až k čelu. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje používat špachtle v pravidelných intervalech, například jednou za dva týdny.

Hydratace a ochrana pokožky

Po ošetření obličej opláchněte teplou vodou a pleť ošetřete hydratačním krémem nebo sérem. Pokud se ještě nechystáte spát, nezapomeňte také použít opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem, pokožka může být po ošetření citlivější na sluneční záření. Používání krému s ochranným faktorem by však mělo být samozřejmostí, i když jste na pleť ultrazvukovou špachtli nepoužili.

Ultrazvukové špachtle pro domácí použití

Pokud si chcete být opravdu jistí, že se vaší pleti dostává maximální a odborné péče, zajděte raději k dobré kosmetičce, která bude mít s nástrojem dlouholetou praxi a v přípravě pokožky na ošetření a následně jejímu zklidnění neudělá chybu. Jestliže se rozhodnete používat ultrazvukovou špachtli v domácím prostředí, zaměřte se na výběr kvalitního nástroje a řiďte se všemi výše zmíněnými pravidly. Jinak riskujete, že své pleti spíše ublížíte.

A to by pro tento článek bylo všechno. Pokud vám byl přínosný, jsme rádi. Pamatujte. Péče o tělo je hračka. Zejména když víte, co mít v šuplíku.