Péče o pleť

Double cleanse metoda: Vše, co potřebujete vědět

Zdravá a atraktivně vypadající pleť je samozřejmě cílem mnoha žen. A ačkoliv představu o dokonalé pleti máme mnohdy podobnou, volíme naprosto odlišné postupy k jejímu dosažení. V tomto článku se však zaměříme na metodu zvanou double cleanse, kterou byste rozhodně měli do své každodenní rutiny zařadit. 

Co je double cleanse? 

Double cleanse je populární metoda čištění pleti. Svůj původ má v Koreji a jak samotný název napovídá, metoda spoléhá na použití dvou rozdílných typů produktů. Zaprvé je totiž potřebné pleť po náročném dni zbavit potu, bakterií a dalších nečistot. K tomu se využívá čistič na olejové bázi, kterých je k dostání běžně celá řada. Skvělou variantou může být třeba hydrofilní olej, jež je k dostání na stránkách KoreanKosmetika.cz. Po aplikaci a následném opláchnutí olejového čističe pak následuje druhý z avizovaných produktů, a sice kosmetika na vodní bázi. Ideální je vhodná čistící pěnu nebo gel, které jsou k dostání třeba na Notino.cz nebo v kterékoliv spolehlivé drogerii. 

Jaké benefity double cleanse metoda má?

Double cleanse metoda má obrovskou výhodu primárně v tom, že dokáže pleť vyčistit efektivně a do hloubky. Olejový čistič je velmi efektivní sám o sobě a odstraní mnohdy i velmi odolný make-up. Pokud ho ale špatně opláchnete, může nadělat i spoustu škody. Ve chvíli, kdy ho pak ještě doplníte o čistič na vodní bázi, dosáhnete opravdu efektivního vyčištění pleti. Základním předpokladem pro správné a spolehlivé fungování double cleanse metody ovšem musíte zvolit vhodnou kosmetiku, která ideálně reflektuje kvalitu a stav vaší pokožky. 

Má double cleanse metoda nevýhody? 

Správně aplikovaná double cleanse metoda nemá nejspíš žádné nevýhody, ovšem jak už jsme zmiňovali v předchozím odstavci, zásadní je použití správné kosmetiky. Pokud byste totiž sáhli po nevhodných produktech, mohlo by se stát, že pleť bude nadměrně vysušená. 

Jak ji provádět? 

I když jsme postupy částečně naznačili v jednom z předchozích odstavců,  rozhodně se hodí mu věnovat i samostatný odstavec. Ze všeho nejdříve je tedy důležité nanést na pleť čistící olej. Ideální je jej důkladné vmasírování do pokožky, aby se dostal opravdu všude a pleť zvládl hloubkově vyčistit. Olej nechte chvíli působit a poté jej opláchněte. Pak přijde řada na čistící pěnu, pro kterou platí totéž. Ideální je její vmasírování do pokožky. Zatímco při umývání prvního produktu nemusíte být přehnaně důslední, u toho druhého už to podstatné je a měli byste tedy důkladně smýt opravdu všechny částice gelů. A až je hotovo, určitě není od věci použít nějaký hydratační krém, který pleť velmi dobře vyživí.

správná hydratace je podstatná pro double cleanse metodu
Na závěr samotné double cleanse metody určitě není od věci použít vhodný hydratační krém.

Čím víc, tím líp? 

V případě double cleanse metody ale rozhodně neplatí, že čím více ji budete provádět, tím lepší efekt přinese. Naopak. Ideální je tuto metodu provádět pouze večer, kdy efektivně smyje třeba veškeré zbytky make upu, což ráno po probuzení není potřeba. 

Pro koho je double cleanse nejlepší? 

Double cleanse metodu může vyzkoušet opravdu každý. Nejvíce z ní však můžete benefitovat v případě, že pravidelně nosíte make-up a máte lehce mastnější typ pleti. Pokud máte spíše až aknózní pleť, není pak od věci vyměnit olejový čistič spíše za micelární vodu. Vyhovovat naopak nemusí těm z vás, kteří mají přirozeně suchou pleť, ovšem ideální je tento postup párkrát vyzkoušet a sledovat, jak na to vaše tělo zareaguje.

Líbil se vám tento článek? To nás moc těší! A budeme opravdu rádi, když se podíváte třeba na to, jak na mastné vlasy, co platí na suché rty nebo zda je kávová sedlina dobrý peeling?