Péče o pleť

Jak správně vytrhat obočí?

Vytrhávání obočí může být pro mnoho lidí frustrujícím procesem. Pokud nevíte, jak si vytrhat obočí správným způsobem, můžete si spíše ublížit nebo způsobit jeho trvalé poškození. V tomto článku se dozvíte několik tipů na to, jak vytrhat obočí bezbolestně a efektivně.

Jak připravit obočí na vytrhání?

Před vytrháváním obočí je důležitá jeho správná příprava. To uděláte tak, že si obočí řádně odlíčíte, osušíte a poté ho pomocí kartáčku pročešete. V případě, že máte v obličeji citlivou pokožku, můžete na ni před samotným vytrháváním aplikovat led. Tento skvělý pomocník pokožku alespoň na krátkou dobu znecitliví a bolest při vytrhávání chloupků bude alespoň o něco příjemnější.

Skvělým pomocníkem při trhání obočí je led. Namáhané místo dokáže mírně znecitlivět, takže trhání bude rázem příjemnější.

Jak vytrhnout chloupky z obočí ?

Vždy vytrhávejte chloupky z obočí po směru jejich růstu. Nikdy nevytrhávejte několik chloupků najednou, protože to může být velmi bolestivé a můžete si způsobit trvalé poškození obočí. Soustřeďte se raději na každý chloupek zvlášť, výsledek pak bude stát za to.

Jak se vyhnout podráždění pokožky?

Při vytrhávání obočí může dojít k podráždění pokožky. Pokud máte citlivou pokožku, může se vám objevit zarudnutí nebo otok. Před samotným vytrháváním je dobré obočí potřít desinfekcí, abyste si do pokožky nezanesli nežádoucí bakterie. Pokud se po zákroku objeví zarudnutí, můžete použít ledovou kostku nebo gel na snížení otoku. Jestliže má vaše pleť sklony ke tvorbě akné, vyhněte se po vytrhání obočí používání krému nebo líčidel.

Obočí vytrhávejte vždy po směru růstu chloupků a po jednom.

Jak udržovat obočí v perfektním stavu?

Po vytrhání chloupků je důležité udržovat obočí v perfektním stavu. Můžete k tomu použít řadu metod, včetně stříhání chloupků nebo vytrhávání dalších přebytečných chloupků, které rostou mimo vaše vysněné obočí. Buďte ale opatrní a nevytrhávejte příliš mnoho chloupků najednou, ať se nestane, že to s vytrháváním přeženete.

Znáte fixační gely? Použití fixačního gelu na obočí je skvělým způsobem, jak si obočí udržet na místě a zabránit tomu, aby se vám chloupky všemožně kroutily a byly tam, kde být nemají. Jejich aplikace je opravdu jednoduchá, praktická a rychlá. Z venku vypadají jako řasenka a jinak tomu není ani po odšroubování víčka. Pomocí aplikátoru si obočí jednoduše zafixujete a můžete si být jisti, že se vám během dne nikam nepohne. K dostání jsou řasenky na obočí buď ve variantě bezbarvé, nebo barevné. Ty si jednoduše vyberete podle toho, který odstín bude nejpodobnější barvě vašeho obočí.

Nikdy se nevzdávejte

Vytrhávání obočí je umění a jako každé umění, vyžaduje praxi a trpělivost. Pokud jste nováček a máte s tímto procesem problémy, nevzdávejte se. Pokračujte v tréninku a zkoušejte různé techniky, dokud nenajdete tu správnou metodu, se kterou vám to půjde jedna báseň. Postupem času si vytrhávání obočí osvojíte natolik, že se pro vás stane snadnou a efektivní rutinou, na kterou se budete těšit.

Věříme, že se vám po přečtení našich tipů podaří obočí vytrhat bezbolestně, efektivně a přesně tak, jak si představujete. Co si z tohoto článku odnést? 1) příprava obočí na vytrhání je opravdu důležitá. 2) chloupky vytrháváme ve směru jejich růstu. 3) podráždění pokožky lze předejít. 4) snažíme se udržovat obočí v perfektním stavu. A v neposlední řadě také to, že trénink dělá mistra a je důležité to nevzdat při prvním nezdaru. S těmito tipy by mělo být vytrhávání obočí mnohem jednodušší a příjemnější. Zvláště, když už víte, co mít v šuplíku. Tak hodně štěstí!